7/24 ONLİNE ÜYE GİRİŞİ
 ONLİNE WEB ŞUBE 
 
 
                        
UYARI: Adı/Soyad BÜYÜK HARF ile Yazınız
UYARI: Doğrulama için 2 kez Giriş Yapınız
NARDER'İM
Sesli Mesaj Hattı
İstek,Öneri / Şikayet Hattı
Sadece Narder Üyelerine içindir.

KURUMSAL/POSTA GİRİŞİ
Bayram ÇINAR
narder@hotmail.com.tr
Değerli Hemşehrilerim - Beni Sabırla dinleyiniz
09/12/2013

Konu: Dernekler kanunu,vip sistemi.aidatlar,derneğin eksikleri ve hatırlatmalar.

Sayın başkan – Yönetim kurulu üyeleri - değerli Üyeler,misafirler - değerli hem şehrilerim hoşgeldiniz.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana bir yardımlaşma ve dayanışma çerçevesinde hareket etmekteyiz.

FAKAT :Derneğimizde Dernekler kanunu çerçevesinde vip sistemi uygulanmamaktadır,ve bu da bizleri Üzmektedir.

Bir vekil,bir misafir,bir devlet büyüğü ve bir ilçe parti başkanları geldiğinde insan sevgisi ve görgü kurallarına uymamaktayız ve hiç de uymuyoruz.???

Bu nedenden dolayı T.C İç işleri başkanlağına bağlı kurumumuz olan derneğimizin sivil toplum örgütünü konumunu yıpratıyoruz ve dernek başkanı ve yönetim kurulunun dernek katogorisi çerçevesinde biz üyeler ve hemşehrilerimiz için hiç bir hükmü yokmudur / kaanatindeyim.???

Konuşmacı / Vip : Dernekte konuşmacı konuşma yaparken konuşmacının sözünü hemen kesip lap diye atılıyoruz bu yapılan yanlış arkadaşlar konuşmacı nın konuşması sabırla dinlenir.

Konuşmacının Konuşması bitince eleştiriyapabiliriz. Ve konuşmacıdan istegimiz soruyu sorarız ve cevabını alırız..

OTURMAŞEKLİ / Vip : Ben dernek yönetim den Bir kaç kişi ile görüştüm yönetimdeki arkadaş diyorki ben adama senin yerin burası değil arka tarafa doğru oturunuz diyorum.

illede ben buraya oturacağım diyorlarmış görgü kurlallarına göre çok ayıptır.

veya ben yaşca büyüğüm ben ön tarafa oturacağım diye bir şey yok dernekte herkes görevini bilmeli ve herkes görevini yapmalıdır. Dernek yetkilisinin görevine engel olmamalıyız. Dernek görevlilerine yardımcı olmalıyız. Her kafadan bir ses çıkmamalıdır. T.C. İçişleri bakanlığı Dernekler kanuna göre uyulmadır.

Bizde şöyle bir zihniyet var : Masa sandalye ayırınca Aycılık yapılıyor gibi gözüyor. Hayır Aslında ayrımcılık yapılmıyor T.C İçişleri bakanlığı dernekler kanunu çerçevesinde hareket edilmesi gerekmektedir.

Makam ve mevkii sıralama sistemi olmalı : Başkan - baş.yard. - genel sekreter. konuk misafirler ön masada oturması gerekir. Konuk Misafir olmasa olmasa bile ön masa mutlaka boş kalmalıdır. Dernek yönetim kurulu üyeleri ikinci sıradaki masada oturur. Eğer yönetimdeki yetkili üye gelemediyse koltuk yeri boş kalmalıdır.

Diğer üyeler ise üçüncü masadan itibaren oturmalıdır. Elbettedeki biz Büyüklerimiz aralarında genlerimizi ve çocuklarımızı aralarına almalıdır ileri zamanlarda gençlerimiz ve çocuklarımız büyüyünce gelecek nesillere örnek olamalıdır.

Yemek toplantılarında da bile vip sistemi ( oturma sistemi) uygulanmalıdır.

Birden çok aday a dayıvar ise : Seçim yapılırken bile dernekler kanunu çerçevesinde yapılmalıdır. Tek aday adayı var ise vip sistemine gerek yoktur. Çünkü başkan olacak kişi bellidir.

Derneğimizin eksikleri var : Derneğimizin bir çok eksikleriinin olduğu aidatların düzenli ödenmediği ve bazılarının hiç ödemediği için derneğimizin eksikleri giderilemiyor diyor. Başk. Azmi bey,yönetimden Ramazan bey Şaban bey bu kural tanımamazlık yıllarca böyle devam edecek diye soruyorum. Aidat vaatlarını ödemeyenleri dernekler başkanlığına neden bildirilmiyor. Dernekler başkanlığı o üyeden dernek iadatını kanunen alır ve üyelikten çıkartılır.

Ben yönetime teknoloji istemlerimiz neden yok diye sordum kaç defa Yönetim ödeme olmayınca bizim yapabileceğimiz bir şey yok kaç tane yönetim değişti hep aynı diyorlar. yaa arkadaş biç kaç kişiyiz sanki büyük bir dernek miyiz ne gerek var diyorlar???

hayır arkadaşlar derneğin büyüğü küçüğü olmaz dernek dernektir. Dernek bir sivil örtütüdür. Sivil toplum örgütleri kanunlarla hareket eder bizim derneğimizde kanunlara göre hareket etmelidir.

Örnek olarak : Derneğimize kamera sistemi yapılması gerekiyor dernekten canlı yayın yapılması ,toplantılarda,davetlerde internetten canlı  yayın sistemi yapmak istiyoruz ama bir türlü aidatları toplayıp da karemera sistemi yapılamadı. Yazık çok yazık????

Aidat / vaatlar konusunda: Dernek kurulurken erkek gibi vaafat ediyor söz veriyor ve sonra vaat ücretini kendisi ödemiyor ödeyenleri keriz yenine koyuyorlar Hal böyle iken ve Derneğimize ayda 5 TL yi ödeyemenler ve bunların yüzünden dolayı derneğin eksikleri giderilemiyor. Dernek kurulduğundan buyana istanbul niğde narder böyle devam ediyor.

Ben derneğe gelemiyorum borcumuda böğrenemiyorum diyenler var ise dernek resmi sitesinden öğrenebilir ve her ayın ilk haftası güncelleniyor.

Arkadaşlar ben şahşım adına derneğe üyeyim ama aidatımı zamanında ödüyorum ve benimde söz söyleme hakkım var çünkü bende bu derneğin üyesiyim.

Çünkü aidat öyenler keriz aidat ödemeyen kişiler akıllı kerizler olmasa uyanıklar nasıl geçinecek ???

tabiki kerizlerin üstene binerek bize dah deyinde gideriz şüş deyince dururuz çünkü ben eşeğiz.???

Evet bizler işciyiz arkadaşlar derneğimizin çok büyük paralara ihtiyacı yok sadece yıllık aidatların zamanında ödenmesi dernek için yeterli olcaktır.

Bazı kişiler arasında dernekte toplanan idatların bir kaç kişinin içinde olduğu aidat paralarının yendiğini söylediler isim vermek istemiyorum ama madem dernek paralarının yendiğini söyleyen kalpazanlar bir dernek üyesi olarak neden toplantılarda konuşmuyor ve neden soruşturma başlatmıyor.

Nedeni ise Şumudur: Bizler birbirimi çekemiyormuyuz veya hususi kasıtlı olarak mı yapılıyor yoksa şeytanlıktanmı ??

Derneğimiz kurulduğundan buyana 10 yıllır aidatlar 5 TL olarak ödeniyor. Bazı derneklerde 10- 12 -15 – 20 TL olarak Ödeniyor Bizim Görgülü Hemşehrilerimiz 7,50 TL wiston sigara içiyor ama 5 TL yi ödeyemiyor

Şunu hatırlamak istiyorum: Aidat borcu olanları ve ödemeyenleri neden dernekler başkanlığına bildirilmiyor dernekler başkanlığı kanunen görevini yapar veya şöyle olabilir yönetim kurulu kararı ile neden üyelikten çıkartılmıyor.

Evet biz köylüyüz ve akrabayız ama bu derneğe birliğimiz ve beraberliğimiz için sahip çıkmalıyız bu dernek sahipsiz olmamalı bu derneğe idat ödemeyen üyeler derneğe yük olmamalıdır.

Başarılar için : Dernek yönetimi yönetimde veya üyeler arasında başarılı olanları neden ödüllen dirilmiyor ödül deyince para istemiyoruz paradan dahada önemli şeylerde vardır.

Dernek binası hakkında : Dernek yönetim kuruluna sesleniyorum. Nişan,toplantı,düğün,sünnet gibi vb. olurken üyelerimiz sandalyelerle bina kapı önlerine oturmak zorunda kalıyorlar Bina ve sokak sakinleri rahatsız oluyorlar. Derneğimizi satıp yakınlarımızdan veya başka bir cadde kenarı olan bir yerden alınmalıdır ve kimse böylece rahatsız olmaz.

Dernek binası için ne yapılması gerekiyorsa toplantı yapılsın ve görüşelim ve gerekirse salgın salalım ama önceki vaatlere benzemesin erkek gibi söz veripde milleti kandırmasın herkes ödeceği kadar söylesin diyorum

Kendi kendime soruyorum : 21. yüzyılın çağlarında Bizler  dernekteki masanın etrafına bir sürü gibi toplanıyoruz görgü,kural.edep,adap tanımıyoruz bizler güya dünyanın başkenti olan istanbul'da yaşıyoruz.?? Ben onlarca derneklerde ve konferans salonlarında toplantılara katıldım bizim derneğin sistemi kadar aptal bir sistem görmedim.

Buradan dernek yönetimine sesleniyorum : Dernek yönetimi acil önlem almalı eğerki önlem alınmaz ise yazımın ve konuşmamın dozu şitdetli şekilde artacaktırağım .

Beni sabırla dinleğiniz için Şükranlarımı sunuyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 2783 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

UNUTULMAZ NİTELİKDE
BİR KÖŞE YAZISI
- 30/05/2021
Dünya bir konuk evi, bizlerde konuklarıyız.
GELECEĞE BAKIYORUM - 16/05/2017
GELECEĞE BAKIYORUM
Derneğimiz öncülüğünde İstanbul boğaz turu yaptık - 04/10/2016
Derneğimiz öncülüğünde İstanbul boğaz turu yaptık
Birlik ve bereaberliğimiz bozmak isteyen yerel ve küresel güçlere şerlere fırsat vermeyelim - 03/03/2016
Birlik ve bereaberliğimiz bozmak isteyen yerel ve küresel dış güçlere şer odaklarına fırsat vermeyelim...
SOSYAL MEDYA İlişkisi Bitti İlişkisi Başladı, Hocam Bekarmısın, Naber Kanki - 31/12/2014
SOSYAL MEDYA İlişkisi Bitti İlişkisi Başladı, Hocam Bekarmısın, Naber Kanki
ARKADAŞLAR KAZANDIM - 17/06/2014
ARKADAŞLAR KAZANDIM
Sizde dolandırılınca :Tüketici sorunları ve haklarınızı biliyormusunuz.... - 08/04/2014
Sizde dolandırılınca :Tüketici sorunları ve haklarınızı biliyormusunuz....
Başbakanlık BiMER 'e Mesaj Gönderdim. BİMER uyarıyor. - 20/02/2014
Başbakanlık BiMER 'e Mesaj Gönderdim. BİMER uyarıyor.
AMAN DİKKAT BABAMI BİLE DOLANDIRDILAR YARIN SİZDE DOLANDIRILABİLİRSİNİZ. - 03/02/2014
AMAN DİKKAT BABAMI BİLE DOLANDIRDILAR YARIN SİZDE DOLANDIRILABİLİRSİNİZ.
 Devamı