Bismillahirrahmânirrahîm

Elem tera keyfe fe'ale rabbüke biashâbilfîl, Elem yec'al keydehüm fî tadlîl ,Ve ersele aleyhim tayran ebâbîl, Termîhim bihicâratin min siccîl, Fece'alehüm ke'asfin me'kûl AMİN...

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla ;

Her yıl Aralık ayı geldiğinde bütün dünyada Yılbaşı ve Noel kutlama etkinlikleri yapılıyor.(yıl başı)
Önce şunu açıkça söyleyelim kimsenin dini inanç ve yaptıkları işleri eleştirmiyoruz.
Biz sadece Müslüman olarak o güne denk gelen zamanın bir noel değil şehirlerin anası Mekke’nin Fethini büyük sevinç ve Şükürle kutluyoruz.

Mekke, İslam ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde feth olunmuştur.
Bu mübarek toprakların cahiliyeden kurtulup Hakkın isminin yayılacağı mübarek bir belde olarak İslamın yayılması sağlanmıştır.
Hal bu şekil iken neden biz Müslüman olarak yabancı hayranlığımız ve onlara benzemeye çalışmamız.

Şunu da söylemek gerek sadece bir gün Müslümanlık değil yada bir Ramazan ayı boyunca müslümanlık değil bunu tüm yıl boyunca ve ömrümüzün sonuna kadar şamil kılmalıyız.

Bir Hadiste Peygamber S.A.V Efendimiz  ‘ Hıristiyan ve Yahudilere benzemeye özenmeyiniz ve benimsemeyiniz’ diye söylemiştir.
Peki biz müslüman olarak kimi örnek alacağız ve kimleri benimseyeceğiz.
Bunuda Yüce Rabbimiz Ayeti Kerimesinde ;

“Kim Allâhʼa ve Rasûlʼe itaat ederse işte onlar, Allâhʼın kendilerine lûtuflarda bulunduğu peygamberler, sıddıklar, şehidler ve sâlih kişilerle beraberdir. Bunlar ne güzel arkadaştır!” (en-Nisâ, 69)

Bu ayete nail olabilmemiz için kesinlikle Kur’an-ı Kerim ve Allah Resûlü nün yolundan giderek Rabbimizin Ahirette bize layık gördüğü dostlarla birlikte olacağız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın