Bakan Murat Kurum'dan Narlı Göl ile ilgili net karar...

Niğde’de uzun süredir kamuoyunda gündemden düşmeyen Narlıgöl, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un devreye girmesiyle çözüldü. Nar Mahallesi Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Öztürk, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

05 Aralık 2021 - Pazar 12:46

Açıklamada bulunan Öztürk: “Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden gündemden düşmeyen narlıgöl hakkındaki son gelişmeleri sizlerle burada paylaşmak istedim.
Çabalarımızın sonucunda Niğde Milletvekilimiz Sayın Selim Gültekin beyin gayretleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum bey ile bir toplantı gerçekleştirdik.
Sayın bakanımız toplantıda içimizi bir nebze de olsa rahatlattı bizlere şunun sözünü verdi.
Seyir terası projesinin çevre ve şehircilik bakanlığına devredilmesine karar verdi.
Bunun karşılığında Aksaray Valiliğine bu projenin maliyetinin çevre şehircilik bakanlığı tarafından karşılanacağını dile getirdi.
Narlıgöl seyir terasının işletmesini de çevre şehircilik bakanlığı tarafından ihale edileceğini vurguladı.
İsminin de çevre şehircilik bakanlığı Narlıgöl Seyir Terası adını verdi.

“Burası insanlığa yapılan bir hizmettir” diyerek bundan sonra narlı gölün çevresinde yapılacak olan hiçbir projeye izin verilmeyeceğini ekledi.
Sayın bakanımıza bizlere değerli vaktini ayırdığı yakından ilgilendiği için Nar Mahallesi Kalkınma Ve Dayanışma Derneği olarak Narköy ve nar mahallesi adına teşekkür eder saygılar sunarız.

Bu süreçte  bizlerden desteğini esirgemeyen Niğde Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek beye  bizleri yalnız bırakmayan tüm Niğdeli hemşerilerimiz ve  siyasi partilere temsilcileri ve  nar köyü nar mahallesi  sakinlerine teşekkür ederiz” diye konuştu.KAYNAK : dmchaber.com/haber-narlilarin-narligol-zaferi-6789.html


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Sultangazi Garanti Bankası
BANKA İBAN NUMARASI

15 0006 2000 4750 0006 2942 49
Niğde Merkez Nar Mahallesi ve Koyu
Yardımlaşma Dayanışma Derneği