NİĞDE NARKÖYÜ NARLI GÖL MEVKİİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILMASINA, SAATLER KALA APAR TOPAR ZİYARET

Niğde sınırları arasında yer alan ve kalp şeklindeki görüntüsüyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Narlıgöl'ün turizme kazandırılması için proje hazırlayacak

02-11-2021-14:58:57


Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i Valilik makamında ziyaret eden Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu;  Vali Şimşek ile bir süre görüştü.

Vali Aydoğdu; Aksaray ve Niğde illerinin iki komşu vilayet olduğunu,  ortak değerleri olan illerin valileri olarak fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'nun ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, iki ilin sınırları arasında bulunan Narlıgöl'ü turizmin cazibe merkezi haline getirilmesine yönelik çalışma ve projeleri değerlendirdiklerini ifade ederek Niğde'nin hazırladığı projenin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna sunulacağını belirtti.

Niğde Valisi Şimşek: "Niğde tarafından göl tabanı ağaçlandırma sahası yanında olacak şekilde hazırlanan proje Aksaray'ın yapacağı karşılama merkezine uzak olması nedeniyle revize edildi. Aksaray tarafından yapılacak karşılama merkezi ile bütünlüğü sağlayacak şekilde yeniden hazırlanan proje perşembe günü kurula sunulacak. Birbirini tamamlayan bu projeler bitince güzellikler daha farklı bir açıdan görülmüş olacak. Aksaray Valimizin ziyareti ile yapılan çalışmaları, hazırlanan projeleri birlikte değerlendirdik. İki ilin özel idare genel sekreteri de konuyu takip edecekler. Narlıgöl tabii güzelliği ile bütün insanların, özelde Niğde ve Aksaray halkının cazibe merkezi haline gelecek." dedi.


NARLI GÖL BU PROJE İLE PEKİŞECEK
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile iki ilin ortak değeri olan Narlıgöl'de daha önce incelemelerde bulunarak bölgede uygulanacak projelerle ilgili çalışma başlatılması kararı aldıklarını anımsatan Vali Hamza Aydoğdu


Niğde Valimiz Yılmaz Şimşek ile iki ilin ortak değeri, Kapadokya bölgesinin tek krater gölü, kalp şeklindeki görüntüsüyle her mevsim ziyaretçilerin ilgisin çeken Narlıgöl'ü değerlendirdik. Kadim bir geçmişe sahip gölün aslına uygun bir şekilde kurullardan geçecek projeyle daha farklı ve güzel bir yer olacağını söylemek istiyorum. Narlıgöl'ün ihtiyaç duyulan bütün tesis ve hizmet çeşidi ile turizme en iyi şekilde hizmet vermesi için misafir karşılama merkezi ve restoran yapımını Niğde ilimiz de üstlendi. İnşallah iki proje beraber tamamlandığında Narlıgöl hem Niğde'nin hem Aksaray'ın ortak değeri olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet edecek. Niğde ve Aksaray'ın kadim dost ve kardeşliği bu proje ile pekişmiş olacak.

Niğde Valimiz Yılmaz Şimşek'in bizi ağırlamasından çok mutlu olduğumu belirterek, göl ve çevresinde yürütülecek projelere verdiği değerli katkısı ve ilgisi nedeniyle Niğde Valimiz Yılmaz Şimşek'e çok teşekkür ediyorum' dedi.

Karşılık hediye takdimi ile görüşme tamamlanırken Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; hiç bir şeyin Niğde ve Aksaray'ın hukukundan üstün olmadığını, birlik ve beraberliklerinin her zaman her şartta devam edeceğini vurguladı.


KAYNAK: www.sabah.com.tr/aksaray/2021/11/02/aksaray-ve-nigde-illeri-narligolu-ortak-projelerle-turizme-kazandiracakYorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın