Değerli Hemşehrilerim
Sensiz Bir kişi eksiğiz.?

Halkın Valisi Narlıgöl olayına el attı ve Narlıgöl Niğde’nindir mesajı verdi

Narlıgöl'e günübirlik tesis yapılması için proje hazırlandı.

01-03-2021-19:20:08

Halkın Valisi Narlıgöl olayına el attı ve Narlıgöl Niğde’nindir mesajı verdi Projelerimiz hazır

Akasarylıların son günlerde her fırsatta sahiplenip tek başına projeler hazırladığı Narlıgöl için Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Narlı Göl Turizm Bölgesi için Niğde İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna sunulduğunu açıkladı. 

Niğde’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Narlıgöl Turizm Bölgesi’nde yerli ve yabancı turistler ile o bölgede yaşayan vatandaşların  termal sudan daha fazla fayda sağlayabilmeleri ve turistik cazibesinin artırılması için Niğde İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje NevşehirTabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna sunuldu.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, birçok eşsiz doğal güzelliğe sahip olan Niğde’nin tanınırlığını artırmak ve Niğde’yi bir turizm şehri haline getirmek için çeşitli projelerin hazırlandığı söyledi.

Şimşek, Nar köyü yakınlarında bulunan Narlıgöl krater gölünün çevre düzenlemesi ve buraya yapılacak olan günü birlik tesis için projenin Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kuruluna sunulduğunu kaydetti.  

Narlıgöl termal suyunun, yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi beklediğini sözlerine ekleyen Vali Şimşek; “Dört mevsim farklı doğal güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen krater gölü Narlıgöl’de İl Özel İdaremiz tarafından parselasyon işlemleri de tamamlanmış durumdadır”. Yatırımcılar için de bir cazibe merkezi haline geleceğini belirterek; “Parselasyon planları, mülkiyeti hazineye ait olan parsellerin tahsis işlemeleri ve kurul tarafından istenilen bütün kurum görüş yazıları tamamlanmıştır.  Projenin kurul tarafından onayı için imar planında Aksaray sınırlarında kalan kısımların parselasyon planlarının onaylanması beklenilmektedir. Bunun yanında imar planında İlimiz sınırları içerisinde kalan bölümlerde yapılmış olan parselasyon planları ile imar planında Turizm Tesis Alanı olarak planlanmış parseller imar parseli olarak oluşmuş ve yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için hazır durumdadır” dedi.

HABER : www.dmchaber.com/57 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BANKA HESAP NUMARASI

İst.Sultangazi Garanti Bankası
TR.15 0006 2000 4750 0006 2942 49
NiğdeMerkez Nar Mahallesi veKoyu Yardımlaşma Dayanışma Derneği