7/24 ONLİNE ÜYE GİRİŞİ
 ONLİNE WEB ŞUBE 
 
 
                        
UYARI: Adı/Soyad BÜYÜK HARF ile Yazınız
UYARI: Doğrulama için 2 kez Giriş Yapınız
KURUMSAL/POSTA GİRİŞİ

Niğde İl Genel Meclis Başkanlığı Narlı Gölü turizme kazandırmak için çalışmalara sonunda başladı. ►►

Nihayet Narlı Göl imara açılıyor

Niğde İl Genel Meclis Başkanlığı Narlı Gölü turizme kazandırmak için çalışmalara sonunda başladı.Niğde İl Genel Meclis Başkanlığı Narlı Gölü turizme kazandırmak için çalışmalara sonunda başladı.

Niğde İl Genel Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit; Narlı Göl’ün üçte ikisinin Niğde'ye, üçte birinin ise Aksaray'a ait olduğuna dikkat çeken Koçyiğit, Niğde bölümü için yeni bir proje hazırladıklarını ve yakın bir zamanda imara açacaklarını söyledi.


Koçyiğit “Narlı Göl’de turizmi canlandırmak için yeni projeler ürettik. Projemiz son aşamasına geldi. Kısa süre sonra projemizi halkla paylaşacağız” dedi. Şimdilik projenin hazırlık aşamasının bitmediğini söyleyen Koçyiğit’in açıklaması Narlı Göl için umutları arttırdı.

NARLI GÖL NE HALDE!

Niğde için büyük bir şans olan Narlı Göl ilgisizlikten maalesef yatırımcıların bile zorlandığı bir durumda. Yıllardır Niğde’nin en önemli termal bölgesi olan Narlı Göl için çivi çakılmıyor. İlk kez 7 Ekim 2012 yılında Narlı Göl’ü ziyaret etme şansı bulmuştuk. Narlı Gölle ilgili sıkıntıları www.borhaber.net adresinde siz okuyucularımıza aktarmıştık.

Bu termal bölge Resmi Gazete de ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İletmeler Genel Müdürlüğünce “Niğde-Aksaray Birlikte Termal Turizm Merkezi” olarak gösteriliyor. Aksaray’ın daha fazla ilgisi olan termal bölgeye asıl ilgi göstermesi gereken Niğde maalesef ki ilgi göstermiyor. Geçtiğimiz aylarda haberimizden sonra bir gelişme var mı diyerek ziyaret ettiğimiz Narlı Gölde yolların yamasının Aksaray tarafından yapıldığını yazmıştık. Bu gün Niğde İl Genel Meclis Başkanı Erdal Koçyiğit’in yaptığı açıklama umut verici.

Narlı Göl’deki termal alanın şehir planı hazır, ikinci otel yüzde 70 oranında tamamlanmış durumda, İmar Kanununun 18’inci maddesi uygulandığında kolaylıkla yatırımcıların geleceğine inancımız tam. Birçok il termalleri ile tanınırken Niğde’nin en büyük tanıtım malzemesi olan termal alanlara dikkat çekmekte fayda var. Zira Niğde’nin hiçbir yerinde Narlı Göl’ün Niğde’de olduğunu gösteren hiçbir ibare yok. Ama Aksaray’ın Niğde girişinde dev billboardlarda Narlı Göl tanıtılıyor… Afyon deyince termaller nasıl akla geliyorsa Niğde denince Narlıgöl ve Çiftehan neden akla gelmesin? 

Narlı Göl için borhaber.net'te yaptığımız diğer haberlerimiz için tıklayınız.

Narlı Göl Niğde için bir şans!... Ama...

Amerika'ya giden yol Narlı Göl'den geçer mi?

Borhaber.net, tekrar gitti, gördü, yazdı… Tıklayınız...


KAYNAK :  http://www.nigdehasret.com/2353 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın